Revoluce ve správě online objednávek prostřednictvím Dotykačky

V oblasti gastronomie je koordinace objednávek z různých rozvozových platforem náročný úkol. Každá služba poskytuje vlastní tablet pro správu objednávek a pokud nabízíte rozvoz prostřednictvím více společností, na baru to může snadno vypadat jako v doupěti nadšeného IT specialisty. Tablet, kam se podíváte. Co s tím? Naše případová studie vám na konkrétním příkladu ukáže, jak lze efektivně spravovat objednávky z nejznámějších platforem pomocí jediného tabletu. 

S jakou výzvou se zákazník potýkal

Restaurace Chile y Limón v Praze se k rozvozovým platformám připojovala postupně a v případě Woltu fungovala dokonce jako testovací provozovna. Majitelka restaurace paní Máriea Extier se s námi podělila o výzvy, se kterými se v restauraci denně potýkali. 

Jako první jsme v březnu 2020 měli v rámci Dotykačky integrovaný UberEats. Tuto platformu jsme však využívali jen krátce, protože v červnu ukončil svoji aktivitu. Druhá platforma byl WOLT a po ní FOODORA. S každou jsme komunikovali přes externí zařízení – tablety. K Boltu jsme se připojili až na konci 2021 a ten už byl automaticky spuštěn v rámci Dotykačky. U Woltu jsme měli tu čest spolupracovat na vývoji integrace a posloužili jsme Dotykačce jako testovací provoz. Myslím, že spuštění bylo úspěšné a do půl roku se celý systém doladil.

Od začátku čelili potřebě efektivně spravovat objednávky přijímané prostřednictvím různých platforem, což přinášelo značnou administrativní i časovou zátěž a potenciál pro chyby ve správě objednávek.

Každý jeden tablet na pracovišti představoval starost o zařízení – dobíjení, opatrnost při manipulaci, úschovu apod. Kontrola položek na jednotlivých platformách s položkami v Dotykačce zabrala poměrně dost času, a přesto jsme se nevyhnuli menším nesrovnalostem. Jakoukoliv změnu v jídelním lístku jsme museli zvlášť přepisovat v administraci každé platformy, stejně jako nedostupnost položek. Obsluha nebyla v tomto směru vždy důsledná a několikrát se stalo, že si zákazník objednal nedostupnou položku.

Dotykačka nabídla efektivní řešení

Postupná integrace nejpoužívanějších rozvozových platforem do pokladního systému Dotykačka přinesla podstatné výhody pro obsluhu i administrativu:

  • Centralizace objednávek: Obsluha nyní může přijímat, potvrzovat a měnit stav objednávek na jednom místě, což výrazně zjednodušuje proces a snižuje riziko chyb. Zároveň odpadá nutnost používat pro každou rozvozovou službu zvláštní tablet, na baru tak zůstává pořádek a více místa pro práci. 
  • Úspora času: Změny v jídelním lístku nebo nastavení nedostupnosti položek se nyní provádějí centrálně, což eliminuje potřebu individuálního nastavení pro každou platformu a přináší velkou časovou úsporu.
  • Snížení rizika chyb: Centralizované nastavení a manipulace s objednávkami minimalizuje nesrovnalosti a chyby, což zvyšuje spokojenost zákazníků.

Za náš provoz mohu potvrdit, že integrace přinesla pozitivní dopad při správě externích objednávek v každém směru.

Integrace Dotykačky s hlavními rozvozovými platformami představuje průlomové řešení, které značně zjednodušuje a zefektivňuje správu online objednávek. Díky této inovaci mohou provozovatelé lépe využívat svůj čas, snižovat administrativní zátěž a soustředit se na poskytování kvalitních služeb svým zákazníkům. Tento přístup nejen že zlepšuje interní procesy, ale také přináší hmatatelné výhody v podobě spokojenějších zákazníků a vyšší efektivity práce.

Komentáře

Odeslat