Platební terminály

Platební terminály vám pomohou zvýšit obrat

Platební terminály jsou dnes již součástí každého moderního podniku. Ať už provozujete restauraci, penzion nebo třeba fitness centrum, zákazníci jsou zvyklí používat rychlé a bezkontaktní platby kartou, mobilem nebo chytrými hodinkami. Buďte na to připraveni a už se vám nestane, že by si někdo rozmyslel nákup jen proto, že u sebe nemá hotovost.

Našim zákazníkům, kteří začali přijímat bezhotovostní platby, se navíc zvýšil obrat v průměru o 24 – 27%. A při spojení s pokladnou od Dotykačky můžete ušetřit až 4 320 Kč ročně.

Dotypay ZDARMA na 6 měsíců

Dotypay patří mezi velmi oblíbené platební terminály a vy ho nyní můžete získat na 6 měsíců zdarma v rámci akce Česko platí kartou. Podmínky získání jsou jednoduché.

  • jste OSVČ nebo firma v soukromém či neziskovém sektoru nebo ve státní správě
  • v posledních 12 měsících jste neakceptovali platby kartou

Zdarma jsou transakce do obratu 50 000 Kč měsíčně. Po uplynutí 6 měsíců platíte 0,99 % z transakce, přičemž minimální měsíční transakční poplatek činí 350 Kč.

Platební terminály Dotypay

Dotypay je přenosné zařízení s vysokou výdrží baterie, které vám umožní volný pohyb po provozovně, letní zahrádce nebo při rozvozu. Tyto platební terminály navíc můžete používat jako mobilního číšníka, a díky tomu výrazně zrychlit obsluhu zákazníků.

  • 4G + Wi-Fi datové připojení
  • operační systém Android
  • integrovaná 58mm tiskárna
  • akceptuje platební karty, Google a Apple Pay a elektronické stravenky
  • mobilní číšník vám nahradí chybějící personál
  • vysoká výdrž baterie
  • možnost dokoupení dokovací stanice

Platební terminály a jak vybrat ten pravý

Platební terminály dnes můžeme vidět téměř v každé provozovně. Zákazníci oceňují možnost bezhotovostní platby, která je rychlá, bezpečná a hygienická. Moderní platební terminály reflektují technologický vývoj a přání zákazníků. Akceptují platby elektronickými stravenkami, hodinkami nebo mobilem. Jak si ale v tom velkém množství platebních terminálů na trhu vybrat takový, který bude spolehlivý, rychlý a kvalitní? Podívejte se na náš velký přehled, který vám ve výběru pomůže.

Ostatní platební terminály

Na trhu můžete najít také ostatní platební terminály. Pro příklad uvádíme ty, které jsou kompatibilní s pokladním systémem Dotykačka. To znamená, že částka se na terminál propíše automaticky a vy ji tak nemusíte manuálně přepisovat. Tyto platební terminály jsou univerzální, můžete si ponechat účet u své banky a peníze vám budeme přeposílat.

ČSOB nabízí platební terminály s různým způsobem připojení (IP protokol, Bluetooth, LAN kabel). Některé mají vlastní baterii, jiné musí být neustále v elektrice. V nabídce najdete platební terminály s vlastní tiskárnou i ty, které využívají tiskárnu pokladního systému Dotykačka. Liší se i poplatek za pronájem, který se zpravidla odvíjí od výše obratu (zdarma při obratu nad 50 000 Kč) a transakční poplatek se pohybuje v rozmezí 0,99 – 1,99% (dle typu karty) + 0,50 ha za každou transakci.

Platební terminály SumUp a SumUp Air jsou pro zákazníky Dotykačky za zvýhodněnou cenu 490 Kč za nákup zařízení. Dále neplatíte žádné měsíční poplatky, transakční poplatek činí 1,95% z každé realizované platby přes terminál. Komunikují s pokladnou od Dotykačky přes bluetooth. Jsou kompatibilní s Apple a Android zařízeními a akceptují platební karty, Google a Apple Pay. Nemají vlastní tiskárnu.

Dotykačka nabízí propojení také s platebními terminály společnosti Global Payments. Níže naleznete seznam všech kompatibilních platebních terminálů včetně způsobu jejich připojení.

Ingenico iCT220 (RS232 + Ethernet)
Ingenico iWL222 (Ethernet)
Ingenico iPPP320 (RS232 + Ethernet)
Ingenico iWL228 (Wifi)
Ingenico Desk 3200 (USB + Ethernet)
Ingenico Move 2500 (WiFi)
Ingenico Lane 3000 (Ethernet)
Ingenico Lane 5000 (Ethernet)
Nexgo N5 (Ethernet + Wifi)
Nexgo N86 (Ethernet + Wifi)
Verifone VX520 (RS232 + Ethernet)
Verifone VX675 (Ethernet)
Verifone VX680 (Ethernet)
Verifone VX805 (Ethernet + Wifi)

Pokladní systém Dotykačka podporuje i další platební terminály, které komunikují přímo s pokladnou, tzn. při platbě kartou je částka automaticky poslána na terminál a není nutné ji zadávat ručně.

Konkrétní postup pro zapojení platebních terminálů k pokladně najdete v uživatelské příručce.

Rádi vám pomůžeme provést srovnání platebních terminálů, které uvádíme. Vysvětlíme vám jejich technické možnosti a nejvhodnější model.

Upozornění: Platební terminály připojené prostřednictvím Wi-Fi či Ethernetu musí mít nastavenou pevnou IP adresu a stejně tak i dotyková pokladna. Instalaci a podporu k platebním terminálům zajišťuje vždy poskytovatel či výrobce terminálu.

Dotykačka s platebními službami

Podnikejte efektivně a propojte si platební terminál Dotypay s pokladnou od Dotykačky. Čím vyšší budete mít obrat přes terminál, tím větší slevu na licenci od nás dostanete následující měsíc. Můžete tak ušetřit až 4 320 Kč ročně.

Co Dotykačka umí?