O společnosti

Spolehlivost

Odpovědnost, profesionalita, důvěra, bezpečí, podpora, kvalita.

Jednoduchost

Intuitivnost, chytrost, jednoduché na naučení a použití, dostupnost.

Porozumění

Hodnota, účelnost, použitelnost, efektivita.

Na začátku byl nápad a nyní jsme

Dotykačka je poskytovatelem řešení a služeb v oblasti pokladních systémů pro malé a střední podnikatele v segmentu Horeca, obchodu a služeb. Společnost vznikla v roce 2015 a z dynamicky se rozvíjejícího start-upu je v současnosti jedním z evropských lídrů na trhu moderních pokladních systémů. 

Úspěšné pokladní řešení vyvinuté na platformě Android poskytuje živnostníkům, malým a středně velkým firmám spolehlivý nástroj pro zefektivnění jejich podnikání.

Skupina Dotykačka ČR s.r.o., do které kromě Dotykačky patří také Smart Software s pokladnou Markeeta, zaměstnává 130 lidí ve třech zemích a obsluhuje dohromady s mateřskou společností Solitea více než 24 000 platících uživatelů. 

Celosvětově si aplikaci Dotykačka stáhlo na svá zařízení přes 100 000 uživatelů. Společnost má nyní obchodní zastoupení v České republice, Polsku a Německu. Už v roce 2016 se firma zařadila mezi Českých 100 Nejlepších. Dotykačka poskytuje v zahraničí svoje služby také pod značkou Dotypos.

Mise

Poskytujeme chytrý, spolehlivý a jednoduše použitelný obchodní nástroj pro každé pohostinství, malé obchody a poskytovatele služeb
 

Vize

Věříme, že moderní technologie mohou zefektivnit podnikání, šetřit čas a rozšiřovat nabídku služeb. Správné technologie jsou jednoduše použitelné a dostupné pro každého vlastníka malého podniku.
  

Vlastnická struktura Dotykačky

Dotykačku nyní vlastní společnosti Solitea a Redwood Capital. Solitea drží v Dotykačce majoritu 53 %, zbývající podíl 47 % ovládá investiční skupina Redwood Capital. Redwood Capital je český investiční ateliér, spravující investice úzkého okruhu dlouhodobých partnerů. Omezený okruh investorů s dlouhodobě konzistentním rizikovým profilem umožňuje skupině Redwood volnost ve výběru oborů působnosti, velikosti, stádiu rozvoje i investičním horizontu realizovaných projektů a schopnost rychle reagovat na tržní příležitosti. Redwood Capital investuje primárně do projektů z oblastí obnovitelných zdrojů energie a IT technologií. Vedle společnosti Dotykačka investoval Redwood Capital mimo jiné do společnosti EC Heat, EC Biowat, Auxilien Power, Mindpax, Simplerent a další.