Obchodní váha

Obchodní váha najde své využití v běžných obchodních a potravinářských provozech, v restauracích, bezobalových prodejnách a v dalších oblastech, kde se prodává zboží na váhu. Na základě zjištěné hmotnosti provede digitální obchodní váha výpočet ceny zboží a při propojení s pokladním systémem vytiskne účtenku pro zákazníka.

Obchodní váhy Dotykačka mají funkci sčítání položek (tzv. akumulace), 10 pamětí pro PLU, výpočet vratné částky, fixaci ceny a funkci „Auto Power OFF“, tedy automatické vypínání váhy po 1; 5; 30 minutách. Jejich předností je velký LCD displej o velikosti 20 mm s modrým LED podsvícením, který je čitelný z velké vzdálenosti a pod úhlem 170°, dále ustálení hodnoty na displeji a stabilní hodnota výsledku při navážení.

Počítací váha

Počítací váha (nebo také poměrová váha) je určená pro zjištění počtu kusů a uplatnění najde především ve strojírenském a stavebním průmyslu. Používá se nejčastěji pro počítání spojovacího materiálu, počítání kusů při balení do krabic apod. Počítací váha vám ušetří mnoho času a výrazně urychlí celý proces vážení tam, kde je potřeba zjistit přesný počet vážených kusů.

Cejchovaná váha

Tam, kde dochází k vážení zboží v obchodním styku, je nutná tzv. cejchovaná váha, tzn. váha úředně ověřená Českým metrologickým institutem. Toto ověření je platné dva roky a po uplynutí této doby je třeba proces cejchování znovu zopakovat. Cejchované váhy mají všechny požadované vlastnosti definovaným Českým metrologickým úřadem a můžete je používat např. v řeznictví, potravinách, bezobalových prodejnách a dalších obchodních provozech.

Jedenkrát ročně se také doporučuje provést tzv. kalibraci vah, což je zjištění odchylek při vážení při dodržení specifikovaných standardních podmínek pro vážení.

Váha 6/15 kg, 2/5 g s LCD bez stativu

Certifikovaná váha

Certifikovaná váha, resp. její propojení s pokladním systémem musí být zaplombováno technikem. Jedná se o placenou službu a v případě vah od Dotykačky ji provádí společnost LESAK s.r.o., na kterou se můžete obrátit, domluvit si návštěvu technika a nechat si ověřit a zaplombovat připojení certifikované váhy. Pokud nemáte váhu od společnosti Dotykačka, obraťte se prosím přímo na dodavatele nebo prodejce své váhy.

Zvažujete pořízení nové pokladny?

Dotykačka KOMPLETNÍ PLUS 14″ se hodí zejména do náročnější provozů, ať už se jedná o maloobchod, gastro nebo ubytovací služby. Tato pokladna Vám umožní dokonalou evidenci skladu, objednávky do kuchyně i na bar a tisk pokladních účtenek. Samozřejmostí je evidence zákazníků, zaměstnanců a dodavatelů. Ubytovací zařízení využijí přehledný rezervační systém a gastro provozovny a maloobchody objednávkový systém. Pokladna funguje i bez internetu a zprovozníte ji do 15 minut.