Obchodní váha

Obchodní váha najde své využití v běžných obchodních a potravinářských provozech, v restauracích, bezobalových prodejnách a v dalších oblastech, kde se prodává zboží na váhu. Na základě zjištěné hmotnosti provede digitální obchodní váha výpočet ceny zboží a při propojení s pokladním systémem vytiskne účtenku pro zákazníka.

Obchodní váhy Dotykačka mají funkci sčítání položek (tzv. akumulace), 10 pamětí pro PLU, výpočet vratné částky, fixaci ceny a funkci „Auto Power OFF“, tedy automatické vypínání váhy po 1; 5; 30 minutách. Jejich předností je velký LCD displej o velikosti 20 mm s modrým LED podsvícením, který je čitelný z velké vzdálenosti a pod úhlem 170°, dále ustálení hodnoty na displeji a stabilní hodnota výsledku při navážení.

Počítací váha

Počítací váha (nebo také poměrová váha) je určená pro zjištění počtu kusů a uplatnění najde především ve strojírenském a stavebním průmyslu. Používá se nejčastěji pro počítání spojovacího materiálu, počítání kusů při balení do krabic apod. Počítací váha vám ušetří mnoho času a výrazně urychlí celý proces vážení tam, kde je potřeba zjistit přesný počet vážených kusů.

Cejchovaná váha

Tam, kde dochází k vážení zboží v obchodním styku, je nutná tzv. cejchovaná váha, tzn. váha úředně ověřená Českým metrologickým institutem. Toto ověření je platné dva roky a po uplynutí této doby je třeba proces cejchování znovu zopakovat. Cejchované váhy mají všechny požadované vlastnosti definovaným Českým metrologickým úřadem a můžete je používat např. v řeznictví, potravinách, bezobalových prodejnách a dalších obchodních provozech.

Jedenkrát ročně se také doporučuje provést tzv. kalibraci vah, což je zjištění odchylek při vážení při dodržení specifikovaných standardních podmínek pro vážení.

Váha 6/15 kg, 2/5 g s LCD bez stativu

Certifikovaná váha

Certifikovaná váha, resp. její propojení s pokladním systémem musí být zaplombováno technikem. Jedná se o placenou službu a v případě vah od Dotykačky ji provádí společnost LESAK s.r.o., na kterou se můžete obrátit, domluvit si návštěvu technika a nechat si ověřit a zaplombovat připojení certifikované váhy. Pokud nemáte váhu od společnosti Dotykačka, obraťte se prosím přímo na dodavatele nebo prodejce své váhy.

Dotykačka od verze 1.231 nově umožňuje prostřednictvím speciálního ovladače certifikované připojení váhy. Certifikované připojení je podporováno u vah, které umožňují komunikaci protokolem Dialog06.

Po správném nastavení váhy a pokladny provede technik od dodavatele váhy (u vah od Dotykačky společnost LESAK s.r.o.) ve vaší provozovně ověření a zaplombování spojení (kabelu) mezi váhou a pokladnou. Tato služba je zpoplatněna. Přesnou cenou a podmínky vám sdělí dodavatel váhy.

Pro certifikované připojení je nutné:

  1. ​Nastavit váhu na komunikaci protokolem Checkout-Dialogue#06 (ECR Type#12).
  2. Mít nainstalovanou aplikaci Dotykačka s verzí 1.231 a vyšší.
  3. Odinstalovat stávající aplikaci Ovladač váhy (otevřete Dotykačka Marketplace, najděte Ovladač váhy a dlouze na něj ťukněte. Na následující obrazovce pak ťukněte na tlačítko ODINSTALOVAT).
  4. Prostřednictvím Dotykačka Marketplace nainstalovat aplikaci Certifikovaný ovladač váhy.
  5. Povolit v nastavení aplikace Dotykačka Vážení na WELMEC certifikované váze.
  6. Kontaktovat dodavatele váhy a domluvit návštěvu technika, který provede zaplombování spojení mezi váhou a pokladnou.

Celý postup je krok za krokem popsán v online uživatelské příručce.

Poznámky:

  • V některých případech je nutné aktualizovat firmware pokladny. Jestliže při zapojení vypadává komunikace mezi pokladnou a váhou, kontaktujte nás prosím.
  • Vlastní certifikaci provádí u vah dodávaných Dotykačkou společnost LESAK s.r.o. Tu můžete po provedení výše uvedeného nastavení kontaktovat na tel. 775 873 570, kde vám sdělí přesnou cenu a další podrobnosti.

Zvažujete pořízení nové pokladny?

Dotykačka KOMPLETNÍ PLUS 14″ se hodí zejména do náročnější provozů, ať už se jedná o maloobchod, gastro nebo ubytovací služby. Tato pokladna Vám umožní dokonalou evidenci skladu, objednávky do kuchyně i na bar a tisk pokladních účtenek. Samozřejmostí je evidence zákazníků, zaměstnanců a dodavatelů. Ubytovací zařízení využijí přehledný rezervační systém a gastro provozovny a maloobchody objednávkový systém. Pokladna funguje i bez internetu a zprovozníte ji do 15 minut.