Milionová výhra za účtenku: uctenkovka.cz

Píše se srpen 2017 a klidné vody letních prázdnin rozvířila zpráva o blížícím se spuštění účtenkové loterie, která je brána jako bič na krácení tržeb. Po zavedení první a druhé vlny elektronické evidence tržeb (EET) si zákazníci účtenky nebrali, a to kolikrát i jako protest proti nově zavedenému zákonu. Od 1. října 2017 by se vše mohlo změnit – motivací mají být peníze nebo nové auto.

MILIONOVÁ VÝHRA ZA ÚČTENKU aneb ÚČTENKOVÁ LOTERIE MINISTERSTVA FINANCÍ

Píše se srpen 2017 a klidné vody letních prázdnin rozvířila zpráva o blížícím se spuštění účtenkové loterie, která je brána jako bič na krácení tržeb. Po zavedení první a druhé vlny elektronické evidence tržeb (EET) si zákazníci účtenky nebrali, a to kolikrát i jako protest proti nově zavedenému zákonu. Od 1. října 2017 by se vše mohlo změnit – motivací mají být peníze nebo nové auto.

Ministerstvo financí odstartuje účtenkovou loterii v listopadu 2017 a slibuje několik tisíc výher měsíčně. Podmínky loterie jsou již k dispozici a my se vám je pokusíme stručně shrnou. Soutěž bude probíhat na webu uctenkovka.cz, popř. prostřednictvím aplikace, která bude zdarma ke stažení pro chytrá zařízení.

KDY TO VYPUKNE?

První slosování o ceny se uskuteční 15. listopadu 2017 z účtenek vystavených během října. Říjnové účtenky si tedy můžete schovávat a těšit se na spuštění registrace.

KDO MŮŽE SOUTĚŽIT?

Účastníkem soutěže může být jakákoli osoba starší osmnácti let.

JAK TO FUNGUJE?

Zákazník si nechá od prodejce vystavit účtenku, kterou následně zaregistruje na webu k tomu určenému (viz. výše). Každá účtenka odpovídající EET bude slosovatelná. Losování bude probíhat jednou měsíčně z účtenek, které se do té doby zaregistrovali. Pozor: od jednoho obchodníka se smí přihlásit denně pouze jedna účtenka!

JEDNA ÚČTENKA DENNĚ?

Do losování se může přihlásit pouze jedna účtenka denně od jednoho obchodníka (podnikatele), a to z toho důvodu, aby se uměle nerozdělovaly nákupy na menší položky s cílem zvýšit šance na výhru a nekomplikoval se tím podnikatelům život. Za den se tedy může přihlásit libovolný počet účtenek, ale od různých prodejců.

CO MŮŽETE VYHRÁT?

Hlavní cenou bude každý měsíc jeden milion korun. Majitel druhé vylosované účtenky vyhraje automobil v hodnotě cca 400 000 Kč. Třetí účtenka, resp. její majitel získá 300 000 Kč, čtvrtá 200 000 Kč a pátý výherce pak 100 000 Kč. Dalších 20 výher bude po 20 000 Kč, 1000 výher po 1 000 Kč, a dokonce dvacet tisíc výher po 100 Kč.

CO BY MĚLA SPRÁVNÁ ÚČTENKA OBSAHOVAT?

 • DIČ (daňové identifikační číslo)
 • Číslo provozovny
 • Číslo pokladny
 • Pořadové číslo účtenky
 • Datum a čas nákupu
 • Celková výše tržby
 • Režim tržby
 • FIK (fiskální identifikační kód)
 • PKP (podpisový kód poplatníka)
 • BKP (bezpečnostní kód poplatníka)
 • Přesné označení výrobku nebo služby
 • Cenu za jednotlivé položky včetně informací o DPH
 • Identifikační údaje prodejce (jméno a příjemní nebo název firmy a IČ)

Popř. informaci o tom, zda bylo zboží použité nebo s vadou.

TŘI MOŽNOSTI REGISTRACE?

 1. Hráčský účet
  Výhodou registrovaného účtu bude přehlednost již přihlášených účtenek a zbavení se nutnosti opakovaně vyplňovat kontaktní údaje.
 2. Jednorázová registrace
 3. Pomoc a ochota obchodníka
  Obchodník může pro své zákazníky účtenky evidovat automaticky, pokud si přizpůsobí své informační systémy. Nevýhodou může být, že spolu s účtenkou musí obchodník registrovat i kontakt na zákazníka (z důvodu případné výhry). Snadnějším řešením může být propojení registrace s věrnostními kartami obchodníka.

VÝHRA! CO TEĎ?

Výherce bude o výhře informován SMS zprávou nebo e-mailem, který uvedl při registraci. Finanční výhru pak obdrží na účet, který následně nahlásí, popř. si menší obnos může převzít osobně v hotovosti. Výhra bude osvobozená od daně a účtenka se nemusí fyzicky předkládat, stačí předložit kód spojený s výhrou.

Celá loterie vznikla z toho důvodu, aby byli zákazníci motivováni říci si obchodníkovi o účtenku a ten byl nucen svoji tržbu evidovat. Konec roku se blíží, tak hurá do toho, ať jsou letošní Vánoce nejen šťastné a veselé, ale i bohaté, třeba i díky této loterii 🙂 

Diskuze

Odeslat