Připravte se na znovuotevření obchodů a stánků

 

Od pondělí 12. dubna je povoleno otevřít vybrané provozovny, např. obchody dětského textilu a obuvi nebo papírnictví a také služby prádelen a čistíren nebo třeba zámečnictví. Otevřít mohou nově i venkovní prostory Zoologických a botanických zahrad s omezeným naplněním kapacity na max. 20 %, farmářské trhystánky a další slavnosti.

Seznam všech povolených provozoven a úplné znění mimořádného opatření najdete na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

S koncem nouzového stavu přestane rovněž platit zákaz nočního vycházení a také omezení cestování mezi okresy. Noční zákaz prodeje se posouvá na 22 hod a na stejnou hodinu se posouvá i zákaz obsluhovat ubytované hosty v hotelových restauracích i provoz výdejních okének restauračních zařízení.

Chceme Vás proto upozornit na všechny podmínky, které bude třeba dodržovat a přidáváme i pár praktických tipů, jak své podnikání bezpečně rozjet a rychleji získat další zákazníky.

 


Pravidla pro bezpečné otevření obchodů

 • Pravidlo 3R – tedy roušky, ruce a rozestupy.
 • Do obchodů je vstup zákazníků možný pouze se správně nasazenou rouškou, zaměstnanci a veškerý personál je povinen nosit respirátor FFP2.
 • U vstupu je třeba umístit dezinfekci pro zákazníky a zajistit také pravidelnou dezinfekci společných prostor a povrchů.
 • Uvnitř platí limit jedné osoby na 15 metrů čtverečních, v případě vytvoření fronty je třeba dbát na to, aby byly dodrženy rozestupy alespoň 2 metry.


Farmářské trhy a slavnosti

Vláda povolila také prodej na tržištích či v mobilních provozovnách. Farmářské trhy tak mohou obnovit svoji činnost v případě, že splní přísné bezpečnostní požadavky:
 • Rozestupy mezi jednotlivými stánky min. 2 m.
 • Pravidlo 1 osoba na 15 m čtverečních.
 • Povinná dezinfekce pro zákazníky.
 • Zákaz míst k sezení a konzumace na místě.
Dále je povolen pouze prodej vybraných výrobků, jako např. ovoce a zeleniny, květin a jiných rostlin, jejich plody, osiva, semena, mléko a výrobky z mléka, maso a výrobky z masa včetně živých ryb, vejce, pekařské a cukrářské výrobky, med a výrobky z medu. Mohou se začít znovu konat i spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky nebo oslavy, pokud na nich bude venku méně než 20 osob a uvnitř max. 10 osob.

Jak Vám Dotykačka pomůže rychleji získat zákazníky do otevřených obchodů?

Zůstaňte online i po otevření prodejny

Přidejte se k více než 1 500 podnikům
a prodejnám
, které během pandemické
krize získaly zdarma přes 20 000 objednávek od zákazníků po celé ČR. Registrujte se do našeho objednávkového systému Vyzvednisi.cz, který je plně integrovaný s pokladnou. Nabízejte své zboží online a snadno
ho sdílejte na Facebooku! Vyzvednisi.cz
je bez poplatků a provizí.

Přijímejte platby
bezpečně

Umožněte svým zákazníkům rychlou
a bezkontaktní platbu kartou a vydělávejte
v průměru až o 18 % více. Platební terminály nyní získáte za výhodných podmínek.

Oslovte věrné zákazníky

Věrnostní program umožní nabídnout zajímavé slevy nebo odměny za nákup zákazníkům, kteří se k Vám pravidelně vracejí. Dejte jim vědět, že jste opět
otevřeli, protože věrní a spokojení
zákazníci utrácí o desítky procent více
než ti náhodní.

Nabídněte dárkové poukazy

Přidejte se k více než 1 500 podnikům a prodejnám, které během pandemické krize získaly zdarma přes 20 000 objednávek od zákazníků po celé ČR. Registrujte se do našeho objednávkového systému Vyzvednisi.cz, který je plně integrovaný s pokladnou. Nabízejte své zboží online a snadno ho sdílejte na Facebooku! Vyzvednisi.cz je bez poplatků a provizí.

Propojte svůj e-shop
s pokladnou

Pokud provozujete e-shop na platformě Shoptet, oceníte přímé propojení s Dotykačkou. To Vám umožní synchronizaci skladových zásob a ušetří čas, který byste jinak strávili nad srovnáváním skladů.

Mějte stále aktuální
informace

Sledujeme stav krizových opatření a pravidelně aktualizujeme články v naší podnikatelské poradně. S námi se vždy dozvíte včas o všech změnách, aktuálních nařízeních nebo kompenzacích pro OSVČ.

 

Jak okamžitě aktivovat pokladnu v obchodě?

Kdy se otevřou obchody

Pokud jste zákazníkem Dotykačky a dočasně jste ji deaktivovali, zde je návod pro rychlé spuštění pokladny:

 1. Pokud jste dočasně deaktivovali licenci, můžete ji znovu aktivovat po přihlášení do portálu Moje Dotykačka. Platbu za licenci doporučujeme provést online – kartou. Obnovená licence tak bude aktivní během několika málo minut.
 2. Doporučujeme také pokladnu zapnout alespoň o několik dní dříve. Budete mít dostatek času na její zprovoznění a řešení případných problémů.
 3. Po zapnutí pokladny vždy nejprve ověřte, že máte aktivní připojení k internetu. Stačí na pokladně otevřít prohlížeč a navštívit nějakou webovou stránku.
 4. Po připojení pokladny k internetu otevřete Dotykačka Marketplace a aktualizujte pokladní aplikace, abyste měli jistotu, že používáte poslední verze aplikací.
 5. V případě, že pokladna nebyla v provozu více jak 14 dní, může se po jejím zapnutí zobrazit upozornění na deaktivovanou licenci. To je běžné chování. Pokud je pokladna připojena k internetu, dojde cca do 1 minuty k ověření licence a upozornění zmizí. Případně je možné ťuknutím na odpovídající tlačítko v dialogu licenci ověřit okamžitě.
 6. Před ostrým prodejem vyzkoušejte fungující platby kartou. Po opětovném zapnutí sítě ve vašem podniku totiž mohlo dojít ke změně IP adres, pomocí kterých spolu pokladna a platební terminál komunikují.
 7. Pro pomoc s rozjetím pokladny volejte nonstop zákaznickou linku 221 221 331 nebo pište na e-mail podpora@dotykacka.cz.

Zvažujete pořízení nové pokladny?

Dotykačka KOMPLETNÍ 15,6″ se hodí zejména do náročnější provozů, ať už se jedná o maloobchod, gastro nebo ubytovací služby. Tato pokladna Vám umožní dokonalou evidenci skladu, objednávky do kuchyně i na bar a tisk pokladních účtenek. Samozřejmostí je evidence zákazníků, zaměstnanců a dodavatelů. Ubytovací zařízení využijí přehledný rezervační systém a gastro provozovny a maloobchody objednávkový systém. Pokladna funguje i bez internetu a zprovozníte ji do 15 minut.

Co Dotykačka umí?